Werkzaamheden toegangsweg Oosterplas

Update december 2025

De werkzaamheden aan parkeerplaats Bleek en Berg en de Oosterplas zijn tijdelijk stilgelegd. Omdat de gemeente op dit moment nog een aantal vragen heeft over de uitvoering van het project, hebben we besloten om eerst die vragen te bespreken en tot die tijd het werk tijdelijk stil te leggen. We hopen snel weer op te starten, hieronder lees je alle informatie over het project.

 

20 november 2025

De Oosterplas is gelegen in Bloemendaal in Nationaal Park Zuid-Kennemerland. Dit is een geliefde plek om te genieten van de natuur en af te koelen op warme dagen. Maar bij mooi weer staan er vaak veel fietsen op de toegangsweg. Dat is onveilig, omdat de hulpdiensten er daardoor niet door kunnen. 

Stel je voor: iemand heeft dringend hulp nodig of er is een brand in het natuurgebied. Dan moeten hulpdiensten als ambulances en de brandweer er natuurlijk wel goed bij kunnen. Daarom werken terreinbeheerder PWN, gemeente Bloemendaal en de brandweer samen aan een veiligere situatie.

Wat gaan we doen?

  • Tussen 1 april en 1 oktober is het niet toegestaan je fiets te parkeren bij de Oosterplas. Zo houden we het voor jou en de hulpdiensten veilig.
  • We maken een nieuwe fietsenstalling bij parkeerplaats Bleek en Berg.
  • Deze wordt ruim en goed toegankelijk, voor alle soorten fietsen waaronder bakfietsen.
  • De westelijke parkeerplaats bij Bleek en Berg verdwijnt. Deze parkeerplekken worden niet meer gebruikt. Dit deel wordt teruggegeven aan de natuur en een deel wordt een picknickplaats met bankjes.
    Parkeren blijft nog wel mogelijk op andere parkeerplekken op de parkeerplaats.
  • De oostelijke parkeerplaats wordt beter ingericht.
  • We geven de rijroutes en vakken op de parkeerplaats duidelijker aan.
  • Ook komt er meer ruimte voor natuur en ontspanning.
  • We zorgen voor een overzichtelijke en heldere aanduiding van de paden naar de Oosterplas, zoals het wandelpad vanaf de parkeerplaats.
  • Daarnaast wordt de route beter toegankelijk gemaakt voor hulpdiensten door nieuwe verharding.

Geniet vooral van je prachtige wandeling richting de Oosterplas!

De werkzaamheden zijn dit najaar gestart en voor 1 maart 2026 afgerond.

Bericht delen

Laatste nieuws

Joeri Kabalt is gefascineerd door verwondering, verhalen, rituelen en de natuur. Ze woont in Haarlem en doet in de duinen een Dwaal-Onderzoek naar de potentie van verwondering als tegengif voor vervreemding. Maandelijks nemen we je mee in een van haar blogs over haar ervaringen in Nationaal Park Zuid-Kennemerland.

Lees meer
Lees meer over Maandelijkse blog over natuur en verwondering door Joeri Kabalt

Ter ere van het 30-jarig jubileum van Nationaal park Zuid-Kennemerland trekt IVN’er Mathilde Lawalata eropuit om verschillende mensen in en om het Nationaal Park te bevragen over hun band met dit unieke natuurgebied.  Vandaag interviewt ze Eveline Blok.

Lees meer
Lees meer over Boswachter Eveline Blok over verborgen verhalen in het duin

In 2007 werd in het zuidelijke deel van Nationaal Park Zuid-Kennemerland, het Kraansvlak, een kudde wisenten uit Polen vrijgelaten. Een eerste introductie van de Europese bizon, zoals de wisent ook wordt genoemd, in Nederland, na eeuwen te zijn verdwenen.

Lees meer
Lees meer over Bijzonder wisentnieuws